"Арнолд классик-2018" мусобақаси чемпиони Михаил Волинкин келган бодибилдинг бўйича Қорақалпоғистон очиқ чемпионатидан репортаж

11 март куни Нукусда Ўзбекистон бодибилдинг, фитнес ва мас-рестлинг федерацияси Қорақалпоғистон филиали томонидан бодибилдинг бўйича Қорақалпоғистон очиқ чемпионати ўтказилди.

Чемпионатга ҳавоскорлар ўртасида ўтказилган "Арнолд классик-2018" мусобақаси ғолиби, чемпион Михаил Волинкин ҳам ташриф буюрди.

Очиқ чемпионатда барча ҳудудлардан 13 вазн тоифас бўйича 70 дан ортиқ спортчилар иштирок этишди.

Қуйида барча ғолиблар билан танишишингиз мумкин.

Ҳакамлар
1 — Хайдаров Бахтиер
2 — Уралов Фарход
3 — Киргизбаев Улугбек

Бодибилдинг (еркаклар-юниор) /  75 кггача

1-ўрин — №82 — Мирзамуратов Ильхам (Нукус)
2-ўрин — №22 — Исломов Алиакбар (Бухоро)
3-ўрин — №26 — Ахмадов Голибжон (Бухоро)
4-ўрин — №18 — Нозимов Голиб (Бухоро)
5-ўрин — №67 — Исломов Алиаскар (Бухоро)

Бодибилдинг (еркаклар-юниор) / 75 кг
1-ўрин — №39 — Хазратов Ислом (Тошкент)
2-ўрин — №27 — Шодиев Улугбек (Бухоро)
3-ўрин — №25 — Алламбергенов Алпамис (Нукус)
4-ўрин — №15 — Шукуруллаев Зафар (Нукус)
5-ўрин — №47 — Эргашев Нурсаидбек (Андижон)

Атлет-Физик (еркаклар) / 180 смгача (+5 кг)
1-ўрин — №50 — Эшонхонов Абдурашид (Таошкент)
2-ўрин — №4 — Рахмонов Фаррух (Андижон)

Атлет-Физик (еркаклак) / 180 см (+6 кг)
1-ўрин — №29 — Туйгунов Давронбек (Тщшкент)

Спорт-Физик (еркаклар) / 180 смгача
1-ўрин — №99 — Зуфаров Анваржон (Тошкент)
2-ўрин — №7 — Муродов Ойбек (Жиззах)
3-ўрин — №37 — Бузруков Саид-Жамшид (Тошкент)
4-ўрин — №92 — Бафоев Бехруз (Бухоро)
5-ўрин — №20 — Табатадзе Малхаз (Қарши)

Спорт-Физик (еркаклар) / 180 см (+4 кг)
1-ўрин — №69 — Кодиров Акбар (Нукус)
2-ўрин — №3 — Мамутов Науриз (Нукус)
3-ўрин — №10 — Салмонов Камолиддин (Қўқон)

Бодибилдинг (еркаклар) / 60 кггача
1-ўрин — №67 — Исломов Алиаскар (Бухоро)
2-ўрин — №36 — Мусирмонов Жавохир (Жиззах)
3-ўрин — №8 — Юлдашев Иззатбек (Беруний, Қорақалпоғистон)

Бодибилдинг (еркаклар) / 65 кггача
1-ўрин — №4 — Рахмонов Фаррух (Андижон)
2-ўрин — №22 — Исломов Алиакбар (Бухоро)
3-ўрин — №18 — Нозимов Голиб (Бухоро)
4-ўрин — №73 — Сарсенбаев Жамалатдин (Нукус)
5-ўрин — №52 — Бабаназаров Сирожиддин (Урганч)

Бодибилдинг (еркаклар) / 70 кггача
1-ўрин — №84 — Урайимов Назимжон (Андижон)
2-ўрин — №40 — Атоев Алибек (Бухоро)
3-ўрин — №54 — Рахметов Алибек (Нукус)

Бодибилдинг (еркаклар) / 75 кггача
1-ўрин — №90 — Мамаджанов Бахтиер (Андижон)
2-ўрин — №5 — Каримов Отабек (Жиззах)
3-ўрин — №82 — Мирзамуратов Ильхам (Нукус)
4-ўрин — №79 — Ниязов Хикматилла (Тошкент)
5-ўрин — №26 — Ахмадов Голибжон (Бухоро)

Бодибилдинг (еркаклар) / 80 кггача
1-ўрин — №57 — Фомин Сергей (Тошкент)
2-ўрин — №39 — Хазратов Ислом (Тошкент)
3-ўрин — №27 — Шодиев Улугбек (Бухоро)
4-ўрин — №89 — Шержанов Ислам (Нукус)
5-ўрин — №15 — Шукуруллаев Зафар (Нукус)

Бодибилдинг (еркаклар) / 85 кггача
1-ўрин — №58 — Субханкулов Фарход (Жиззах)
2-ўрин — №47 — Эргашев Нурсаидбек (Андижон)

Бодибилдинг (еркаклар) / 90 кггача
1-ўрин — №64 — Сайфуллаев Бахшулла (Бухоро)

Бодибилдинг (еркаклар) / 100 кг
1-ўрин — №42 — Хамраев Хуршид (Бухоро)
2-ўрин — №17 — Нишонов Отабек (Жиззах)

Бодибилдинг (еркаклар) / Абсолют категория
1-ўрин — №57 — Фомин Сергей (Тошкент)
2-ўрин — №58 — Субханкулов Фарход (Жиззах)
2-ўрин — №64 — Сайфуллаев Бахшулла (Бухоро)
4-ўрин — №84 — Урайимов Назимжон (Андижон)
5-ўрин — №90 — Мамаджанов Бахтиер (Андижон)
6-ўрин — №67 — Исломов Алиаскар (Бухоро)
7-ўрин — №42 — Хамраев Хуршид (Бухоро)
8-ўрин — №4 — Рахмонов Фаррух (Андижон)

Ғолибларга 300 мингдан 500 минг сўмгача, Абсолют чемпионга 2,5 миллион сўм пул, диплом ва Ўзбекистондаги энг яхши "протаин" берилди.

Фурқат Юсупов тайёрлади

Қорақалпоғистон янгиликларини телеграмда кузатиб боринг -  https://t.me/kruzuz

Бўлимлар